13 najlepszych zestawów naczyń do pieczenia i przedmiotów do rejestracji

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych z wybranych przez nas linków.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym piekarzem, czy początkującym, ważne jest, aby mieć w pogotowiu dobre patelnie do pieczenia i blachy do ciasteczek. A jeśli się rejestrujesz, to jest to idealny czas na wymianę starych naczyń do pieczenia lub nabycie podstawowych – zanim się obejrzysz, będziesz przygotowywać ciasta, placki i ciasteczka godne okładek magazynów.  

Szukasz naczyń, które płynnie przechodzą z piekarnika na stół? Czegoś wykonanego z konkretnego materiału (metalu, kamionki, żeliwa, silikonu lub szkła)? Mamy wszystko pod kontrolą. A może masz ochotę na konkretny przedmiot, który sprawi, że Twoja następna sesja pieczenia będzie o wiele przyjemniejsza – pomyśl o ozdobnych talerzach do pieczenia, foremkach Bundt do ciastek kawowych lub foremkach do pieczenia idealnego sernika. Nie trzeba dodawać, że na pewno znajdziesz tu coś, co wzbudzi Twoje zainteresowanie.

Przeczytaj dalej, aby poznać najlepsze naczynia do pieczenia.

Ostateczny werdykt

Oto nasze podsumowanie. Najlepszym zestawem dla początkujących lub zaczynających od nowa jest 10-częściowy zestaw do pieczenia Calphalon. Chicago Metallics to najlepszy zestaw dla piekarzy z ograniczonym budżetem, a jeśli szukasz wspaniałego talerza do pieczenia lub brytfanny, wybierz naczynie do pieczenia Emile Henry lub brytfannę Crown firmy Nordic Ware. 

Jaka jest różnica między naczyniami do gotowania a naczyniami do pieczenia?

Naczynia do pieczenia – talerze do pieczenia, blachy do pieczenia, tortownice i inne – są używane do przygotowywania potraw w piekarniku. Naczynia do gotowania – rondle, patelnie, garnki – służą do przygotowywania potraw na kuchence.

Jaki jest najlepszy materiał na naczynia do pieczenia?

To naprawdę zależy od piekarza. Na przykład, jeśli masz ciężkie ręce, szkło i kamionka mogą nie być dla Ciebie najlepszym wyborem. Jeśli uwielbiasz piec wypieki o skomplikowanych kształtach, silikon może być najlepszym rozwiązaniem. Każdy materiał (metal, szkło, kamionka, silikon, żeliwo) ma swoje wady i zalety. Metal i szkło są najczęściej używanymi materiałami, ponieważ cieszą się dobrą reputacją jako trwałe i dające niezawodne rezultaty, ale żeliwo i kamionka są świetne do długotrwałej dystrybucji ciepła i uroku „od piekarnika do stołu”.

Jakie inne narzędzia do pieczenia warto mieć pod ręką?

Przybory kuchenne są często pomijane, ale te właściwe mogą znacznie ułatwić Ci pracę. Zestaw silikonowych szpatułek do pieczenia w różnych rozmiarach będzie Ci dobrze służył, podobnie jak dobry wałek i mata do pieczenia. Zestaw mocnych misek do mieszania jest również niezbędny, a mikser stojący to inwestycja, której będziesz używać przez wiele lat.

Dlaczego warto zaufać Pannie Młodej? 

Mckenzie Eggers piecze tak długo, jak tylko pamięta, i widziała sporo wpadek z ciastami, babeczkami i ciasteczkami – niektóre spowodowane przez kiepskie blachy i patelnie, a niektóre przez… Mckenzie. Teraz, gdy jest starsza, wie, jak wygląda doskonałe wyposażenie do pieczenia i chętnie podzieli się tą informacją z każdym, kto zechce jej wysłuchać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *