14 Ways I’m Going to Get Over My Ex!

Co sprawia, że zerwanie po rozwodzie różni się od rozstania? Posłuchaj, jak jedna rozwiedziona kobieta mówi o tym, jak ma zamiar pogodzić się ze swoim (ostatnim) eks…

Drogi Jacku,

Zamierzam powiedzieć Ci wszystko, co o Tobie myślę, co do Ciebie czułam i czuję. Będę wybuchać!

I płakać.

A ty nigdy się nie dowiesz.

W rzeczywistości, zamierzam nagrać siebie, abym mogła ocenić to wszystko później – to wszystko, co jest Tobą, mną i tym, co było nami. Ale na razie potrzebuję świadka. Słuchacza. I to już nie możesz być ty.

Będę chodził wokół kartki papieru, którą położyłem na stole, i w zależności od tego, jak będę się czuł w różnych momentach, będę ją atakował – z goryczą, wybuchami, mokrymi palcami od ocierania łez.

Bazgrolę rzeczy takie jak …

Odrzucony! ŻYWA! Wrzeszczący na księżyc!

Tęsknię za tobą.

Czuję się stary.

Dlaczego pozwoliłeś, żeby to trwało tak długo?

Dlaczego jesteś takim tchórzem?

Sama siebie zaskakuję głębią mojego surowego bólu. To jasne, że jednoznacznie Cię kocham, kochałam, tak, kocham Cię nawet teraz. Bo spójrz na mnie i na to, do czego jestem zredukowany.

Kiedy moja kartka wygląda bardziej jak Jackson Pollack niż jak wpis do pamiętnika, cofam się i czekam – żeby pozwolić jej złapać więcej. Bo wiem, że będzie tego więcej – fale szoku i żalu za tym, co zrobiłeś. I dla mnie, za to, że jestem w tym miejscu. Za to, że czuję ten ból. Udrękę tego, co jest teraz.

A potem?

Włożę moje ciemne, rozmazane arcydzieło do koperty.

Nie wyślę ci tego testamentu, tego listu, bo byłby dla ciebie stracony. Postawię go na dalekiej półce w piwnicznej szafie. Nie zapomniany, ale zamknięty. Nauczyłem się, że muszę cię bardziej przepracować i dowiedzieć się, co ta historia naprawdę znaczy, a kiedy będę miał, kiedy będę gotowy, wyciągnę tę ukrytą kopertę. W sakramencie lub w inny sposób, spalę ją. Albo zakopię. A może przywiesić do ściany z korka i rzucać w nią rzutkami.

(To musi być korek. Nie będę chciała uszkodzić ściany za listem, bo to byłoby trwałe).

Jako rozwiedziona kobieta, która przeżyła już wcześniej, wiem, że sobie z Tobą poradzę.

Ale wiem też, że zawsze będę Cię kochać.

Dopóki nie będę mogła żyć w pokoju z tą prawdą, oto co jeszcze zamierzam zrobić, aby skończyć z moim byłym. Żeby zapomnieć o tobie, moim ostatnim złamanym sercu.

1. Będę jęczeć i płakać

Zamierzam pogodzić się z puszczaniem cię tylko po dużym oporze. Więc, płakać muszę.

2. Zamierzam otoczyć się przyjaciółkami

Moje przyjaciółki przypominają mi o tym, kim jestem i przez jakie pierścienie ognia już przeszłam. Zamierzam czuć ich miłość i delektować się ich uprzedzeniami. Będę się śmiała i pozwolę im mówić o tobie, co tylko zechcą – i NIGDY nie będę cię bronić.

3. Będę cię blokować

Znam swoją słabość, moją tendencję do obsesji na twoim punkcie. Nie będzie więcej Facebook peeks lub Instagram stalking ode mnie. Nie pozwolę na to. Blokuję twoje smsy i numer. Nauczyłem się, że muszę traktować cię jak narkotyk i iść cold turkey.

4. Jednej nocy (lub więcej) zamierzam jeść WTF chcę

Pamiętasz, jak jesteś uczulony na skorupiaki i orzechy? Cóż, wychodzę z moimi najlepszymi przyjaciółmi, a my zamawiamy ogony homara z saté z orzeszków ziemnych, a następnie galony lodów pistacjowych.

5. Będę powtarzać na głos to, co wiem: I am going to get over you

Ludzie zrywają ze sobą cały czas. Byłam tu już wcześniej, podobnie jak wiele innych osób.

6. Zobowiązuję się do regularnych ćwiczeń

Ćwiczenie pomoże mi czuć się i wyglądać lepiej o sobie. Zdrowsze samopoczucie pomoże mi szybciej się pozbierać.

7. Upiję się i będę cię przeklinać

Ćwiczyłem, ale teraz wiszę z moim przyjacielem, który zawsze mógł pić cię pod stołem, a ona przypomina mi, dlaczego ona nie lubi cię albo! Jak mam się pogodzić z moim byłym? Ja już o nim zapomniałam.

Related: Po rozwodzie: Jak uniknąć popełnienia tych samych błędów w następnym związku?

8. Spróbuję przywrócić równowagę

Odzyskanie od mojego kaca będzie mi przypominać, jak krucha i bardzo cenna jestem w rzeczywistości. Zamierzam spróbować uregulować mój sen i zdrowo się odżywiać, aby wesprzeć moje serce i układ odpornościowy, gdy metabolizują ból i wódkę.

9. Ponownie nawiązuję kontakt z zaufanym profesjonalistą

Coś, czego nauczyłam się podczas mojego przeszłego rozwodu – poczuję się lepiej, jeśli nie będę tylko mówić o bólu, przez który przechodzę, ale faktycznie ZROBIĘ coś z tymi uczuciami. Podejmowanie działań jest naprawdę ważne. Witaj, Trenerze Rozwodowy, pamiętasz mnie? Jestem z powrotem, ale w inny, ulepszony sposób.

10. Mam zamiar znaleźć dom dla twoich rzeczy

Przyznaję, nie masz tu zbyt wielu rzeczy (i nie ma 401(k)). Ale odkryłem specjalne miejsce, w którym będzie mieszkać twoja szczoteczka do zębów. I nie jest to w moim domu.

11. Mogę reaktywować mój internetowy profil randkowy – i działać!

Mówię, że mogę – nie dlatego, że wyzdrowiałam – ale dlatego, że jestem niezależną kobietą i mogę! Mogę czuć się dobrze, gdy ktoś powie, że mam ładny uśmiech. Albo wyjść na drinka z kimś, kto myśli, że jestem wyjątkowa; z kimś, kto nie widzi śladów opon na moich plecach, skąd zostałam porzucona.

12. Idę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *