15 najlepszych opcji przechowywania żywności dla Twojego rejestru lub kuchni

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych za pośrednictwem wybranych przez nas linków.

Pojemniki do przechowywania żywności mogą nie być pierwszą rzeczą, o której pomyślisz, aby dodać je do swojego rejestru, ale wysłuchaj nas: dobry pojemnik lub zestaw do przechowywania żywności to w rzeczywistości całkiem spora sprawa. Odpowiednie pojemniki pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce, skrócą czas sprzątania, pomogą Ci prowadzić bardziej ekonomiczny i ekologiczny styl życia, a także podniosą estetykę Twojej kuchni. 

To powiedziawszy, istnieje wiele różnych pojemników na żywność i może to być czasochłonne, aby przesiać przez wszystkie dostępne produkty, zwłaszcza jeśli nie jesteś dokładnie pewien, co chcesz i potrzebujesz. Szukasz idealnych pojemników na produkty suche, które będą się wyróżniać na Twoim blacie? A może uniwersalnego zestawu zawierającego wszystko, czego potrzebujesz na obiady, resztki jedzenia i nie tylko? Aby pomóc, stworzyliśmy ten przewodnik, który pomoże Ci znaleźć i wybrać pojemniki do przechowywania, które są odpowiednie dla Twojego gospodarstwa domowego.

Przeczytaj dalej, aby poznać najlepsze pojemniki do przechowywania żywności.

Ostateczny werdykt

Pojemniki Brilliance firmy Rubbermaid to najlepsza opcja, jeśli chcesz zacząć od podstaw lub wymienić stare, niedopasowane pojemniki. Pojemniki Pruta firmy Ikea to najlepsza okazja, zwłaszcza jeśli zawsze wysyłasz gości do domu z pojemnikami z jedzeniem, które możesz lub nie zobaczyć ponownie. Zestaw gniazd Joseph Joseph jest najbardziej efektywną przestrzennie rzeczą, a pojemnik na ciasto i babeczki Prepworks jest po prostu genialny. Wreszcie, Crisp Berry Bin firmy iDesign jest naszym numerem jeden, jeśli chodzi o utrzymanie świeżości produktów w lodówce. 

Czego szukać w pojemnikach do przechowywania żywności

Kiedy szukasz pojemników do przechowywania żywności, musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy: przeznaczenie, cenę, materiał, wydajność przestrzeni. Najlepiej jest mieć dobre wyobrażenie o tym, czego potrzebujesz, zanim zaczniesz przeglądać wszystkie nowe, błyszczące zabawki na rynku. 

Przeznaczenie

Po pierwsze, do czego zamierzasz używać swoich nowych pojemników? Czy szukasz spiżarni do przechowywania suchych produktów? Czy chcesz zmniejszyć ilość brudnych naczyń i czasów sprzątania, znajdując pojemniki, które możesz wykorzystać do pieczenia, zamrażania i odgrzewania posiłków? Czy ważne jest, aby Twoje nowe pojemniki zajmowały jak najmniej miejsca? Czy potrzebujesz pojemników z szczelnymi pokrywkami na zupy lub czegoś lekkiego i kompaktowego do przygotowywania posiłków i pakowania lunchu? Co powiesz na pojemnik, który pozwoli Ci zachować produkty na dłużej lub coś eleganckiego do wystawienia na widok publiczny? Odpowiedź na takie pytania jest kluczem do zawężenia poszukiwań. 

Cena 

Jeśli chcesz mieć coś, co będzie trwałe – grube, solidne szklane pojemniki – lub coś do specjalnego użytku – np. próżniowo zamykany pojemnik na ziarna kawy – przygotuj się na to, że zapłacisz nieco więcej. Dobrym pomysłem jest również wydanie pieniędzy na ładny zestaw jako element rejestru. Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na przygotowanie posiłku lub spakowanie lunchu, możesz wybrać tańszą, plastikową opcję. 

Materiał

To dobry pomysł, aby rozważyć, jaki materiał chcesz i jakie są jego zalety i wady. Na przykład, szkło jest cięższe i bardziej kruche niż plastik, ale jest też bardziej odporne na plamy i zapachy, a ponadto można je myć w piekarniku, zamrażarce i zmywarce. 

Efektywność wykorzystania przestrzeni 

Dla niektórych może to nie stanowić problemu, ale osoby posiadające mniejsze kuchnie i szafki powinny pamiętać, że niektóre pojemniki mogą zajmować dużo miejsca. Jeśli jesteś tym ostatnim, upewnij się, że kupujesz pojemniki, które się zagnieżdżają i skutecznie układają. 

Czy do przechowywania żywności lepsze jest szkło czy plastik?

To zależy od Twoich priorytetów. Oba rodzaje mają kilka zalet. Plastik jest tańszy i może być bardziej odporny na zużycie. Plastikowe zestawy pojemników często się zagnieżdżają i zajmują mniej miejsca niż szklane.

Szklane zestawy są bardziej narażone na wyszczerbienia, pęknięcia i zajmują więcej miejsca, ale są bardziej uniwersalne. Zawsze można je myć w zmywarce, zamrażarce, mikrofalówce i piekarniku, podczas gdy wiele plastikowych pojemników nie. Z tego powodu szkło ułatwia odgrzewanie posiłków i skraca czas sprzątania, ponieważ możesz piec, chłodzić/mrozić i odgrzewać danie w tym samym pojemniku. Szkło jest również znacznie mniej podatne na plamy i pochłanianie zapachów niż plastik, co oznacza, że szklane pojemniki pozostaną w świetnym stanie długo po tym, jak będziesz musiał wymienić plastikowe pojemniki. 

Czy potrzebuję hermetycznych pojemników do przechowywania żywności?

Zalecamy hermetyczne pojemniki do przechowywania, ponieważ utrzymują one świeżość żywności przez dłuższy czas i nieco lepiej zapobiegają wyciekom i rozlaniu. 

Czy potrzebuję szafki do przechowywania żywności? 

Posiadanie szafki do przechowywania żywności jest idealne, ponieważ może uratować Cię przed zagraconą kuchnią i chronić żywność, która powinna być przechowywana z dala od bezpośredniego światła. Jeśli jednak wolisz prezentować swoją żywność w estetycznych pojemnikach, zawsze możesz znaleźć zacienione miejsce dla delikatniejszych przedmiotów. 

Dlaczego warto zaufać pannie młodej?

Mckenzie Eggers ma obsesję na punkcie organizacji i zawsze szuka najlepszych opcji przechowywania, aby usprawnić swoje życie (i swoją kuchnię). W ciągu wielu lat i wielu przeprowadzek wypróbowała plastikowe, szklane, składane i zagnieżdżane pojemniki i ma na ich temat zdecydowane opinie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *