16 najlepszych zestawów sztućców na najlepszą kolację w życiu

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymać prowizję od zakupów dokonanych za pośrednictwem wybranych przez nas linków.

Dawno minęły czasy, kiedy ładne sztućce – zazwyczaj srebrne – były używane tylko oszczędnie i na specjalne okazje. Pary dzisiaj zarejestrować dla wszystkich rodzajów wyrobów płaskich na każdą okazję, a wiele razy, co jest uważane za „fantazyjne” i „na co dzień” są wymienne. Istnieją nieskończone opcje do wyboru, obejmujące każdy styl, kolor, materiał i wykończenie.

Od inspirowanych stylem vintage srebrnych sztućców do ultranowoczesnych kawałków, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, nie musisz trzymać się tylko jednego wzoru! Przy tak wielu możliwościach, możesz mieć ochotę zarejestrować się na kilka stylów i mieszać rzeczy na następnej imprezie. Podczas rejestracji warto również pomyśleć o innych dziedzinach życia, które mogą być mniej oczekiwane – pomyśl o plastikowych sztućcach wielokrotnego użytku, które przydadzą się podczas lunchu lub piknikowych wycieczek. Nie martw się – niezależnie od okazji, mamy wszystko pod kontrolą.

Przeczytaj dalej, aby poznać najlepsze zestawy sztućców.

Ostateczny werdykt

Istnieją różne zestawy sztućców dla każdego stylu, ale jest kilka takich, do których ciągle wracamy. Mepra’s Linea Italian Flatware i Fantasia Flatware są uniwersalne w projektowaniu i dodają zabawny pop koloru do stołu. Wielokrotnego użytku Travel Flatware Anthropologie jest świetna do zabrania w drogę lub na zewnątrz, podczas gdy Degrenne Mikado Brushed Finish Flatware ubierze Twoje ustawienia stołu na specjalne okazje.

Czego szukać w sztućcach
Funkcja

Czy jesteś parą, która uwielbia organizować wytworne przyjęcia lub planujesz ugościć wszystkich podczas wakacji? A może gotujesz głównie dla dwojga i wolisz zestaw, który można myć w zmywarce? Ważne jest, aby pomyśleć o swoim stylu życia i odpowiednio go zaplanować.

Materiał

Najlepsze zestawy są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest zarówno trwała, jak i długowieczna. Elementy srebrne, posrebrzane i z cyny mogą być piękne, ale są drogie i trudne w pielęgnacji. Jeśli wybierasz sztućce do użytku na zewnątrz lub do podróży, upewnij się, że są wykonane z plastiku wolnego od BPA lub z ekologicznego materiału na bazie bambusa.

Projekt

Zastanów się nad ogólnym wystrojem i estetyką stołu i weź pod uwagę talerze, szklanki i serwetki, które już masz (lub na które się zarejestrowałeś). Bardziej prosty, nowoczesny zestaw będzie dobrze pasował do różnych typów wystroju stołu w przeciwieństwie do stylów, które są bardzo dekoracyjne i specyficzne.

Co to jest sztućce płaskie?

Płaskie sztućce to ogólny termin dla widelców, noży i łyżek, które towarzyszą talerzom i szklankom przy nakryciu stołu. Ogólny zestaw będzie zawierał dwa widelce (jeden mały do sałatek i jeden większy do dań obiadowych), jedną lub dwie łyżki w różnych rozmiarach i nóż.

Ile zestawów sztućców potrzebuję?

To zależy od tego, jak często przyjmujesz gości, ale dobrą zasadą jest posiadanie co najmniej tylu, aby obsłużyć od 8 do 12 osób. Możesz również rozważyć posiadanie dwóch zestawów – jednego na specjalne okazje i drugiego, bardziej wytrzymałego (i nadającego się do mycia w zmywarce) jednego na codzienne posiłki.

Dlaczego warto zaufać Pannie Młodej?

Hannah Baker jest autorką tekstów i byłą redaktorką stylu ślubnego w Brides. Jest ekspertem w dziedzinie projektowania florystycznego, wystroju wnętrz i stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *