3 sposoby na uniknięcie naruszeń prawa pracy w Czarny Piątek

Prawie każdy mały biznes ma jakieś wydarzenie lub ofertę z okazji Czarnego Piątku. Od błyskawicznych wyprzedaży, przez podbijanie drzwi, aż po okazje – istnieje wiele sposobów na wykorzystanie tego najważniejszego święta zakupów w kraju.

Jednak skupiając się na konsumentach, nie zapomnij o swoich największych atutach – pracownikach. Oto trzy sposoby, aby zadbać o swoich pracowników w Czarny Piątek.

Zapłać

Z reguły pracodawcy prywatni nie są zobowiązani do udzielania pracownikom wolnego w święta, ani nie muszą płacić dodatkowo za pracę w święta. A w każdym razie, Czarny Piątek nie jest świętem narodowym dla większości ludzi. Mimo to, jeśli nie organizujesz specjalnego wydarzenia związanego z Czarnym Piątkiem, możesz rozważyć przyznanie niektórym pracownikom dodatkowego długiego weekendu.

Jeśli spodziewasz się boomu sprzedażowego w Czarny Piątek, zaoferowanie swoim pracownikom dodatkowego wynagrodzenia za obsługę większych tłumów może być miłym akcentem. Przynajmniej nadal musisz przestrzegać federalnych, stanowych i lokalnych przepisów dotyczących wynagrodzeń, które stają się ważne, jeśli otwierasz sklep wcześniej i/lub zamykasz go późno – nie zapomnij o wynagrodzeniu za nadgodziny dla pracowników pracujących przez dłuższy dzień.

Bezpieczeństwo, część pierwsza

Dużo piszemy o urazach doznanych przez klientów w Czarny Piątek podczas pośpiechu, aby dostać się do sklepów, do artykułów i do kas. Ale ten pośpiech może być tak samo niebezpieczny dla Twoich pracowników, jak i dla klientów. Upewnij się, że przewidujesz większą liczbę klientów, masz odpowiednie środki kontroli tłumu w swoim sklepie i unikaj wszechobecnej bójki w Czarny Piątek. (Ponadto, klienci ogarnięci szaleństwem Czarnego Piątku nie zawsze są w stanie zachować się najlepiej, jeśli chodzi o interakcje z personelem sklepu – upewnij się, że Twoi pracownicy są przygotowani na trudne interakcje z klientami i że możesz szybko i bezpiecznie usunąć agresywnych klientów, jeśli zajdzie taka potrzeba).

Bezpieczeństwo, część druga

Prawdopodobnie będziesz mieć nie tylko więcej klientów w sklepie, ale także więcej produktów. A Ty musisz zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo przed jednym i drugim. Jeśli dodajesz więcej artykułów detalicznych do tej samej przestrzeni sprzedażowej, pamiętaj o przestrzeganiu przepisów OSHA i innych przepisów dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Twoi pracownicy są nie tylko twarzą Twojej małej firmy; często są także jej siłą napędową. Upewnij się więc, że dbasz o nich i chronisz ich w ten Czarny Piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *