Obowiązek pracodawcy ochrony pracowników przed niebezpiecznie zimnymi warunkami pracy

Podczas gdy niektórzy z nas chcieliby zamknąć sklep w środku „cyklonu bombowego”, możemy nie mieć tego luksusu, stawiając pracodawców w sytuacji nie do pozazdroszczenia, gdy muszą prosić pracowników o pracę w mroźnych warunkach. Od listonoszy po prezydentów, większość z nas nadal musi chodzić do pracy w niskich temperaturach, więc pojawia się pytanie, jak zabezpieczyć pracowników przed niektórymi z najczęstszych urazów w pracy zimą.

Oto kilka wskazówek:

Obowiązki OSHA

Na początku powinieneś być świadomy, że istnieją federalne i stanowe przepisy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa Twoich pracowników. Federalne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy są ustalane i egzekwowane przez Occupational Safety and Health Administration (OSHA), a pracodawcy muszą znać te wytyczne i informować o nich swoich pracowników.

Pracodawcy muszą również informować pracowników o standardach bezpieczeństwa i higieny pracy OSHA, które mają zastosowanie w ich miejscu pracy, a większość pracodawców ma obowiązek prowadzenia rejestrów wszelkich chorób zawodowych i obrażeń, które mogą się zdarzyć. Wreszcie, pracodawcy nie mogą podejmować żadnych działań odwetowych lub dyskryminacyjnych wobec pracownika, który złożył skargę do OSHA.

Porady i wskazówki na zimę

Na szczęście dla Ciebie, OSHA ma kilka porad dotyczących unikania urazów, chorób i skarg podczas zimnych miesięcy. Administracja opublikowała Przewodnik po stresie spowodowanym niskimi temperaturami, a także przygotowała listę wskazówek dotyczących zapobiegania urazom spowodowanym zimową pogodą i chłodem wiatru:

Pracodawcy powinni szkolić pracowników. Szkolenie powinno obejmować:

Jak rozpoznać warunki środowiskowe i warunki w miejscu pracy, które mogą prowadzić do stresu spowodowanego zimnem.

Objawy stresu spowodowanego zimnem, jak zapobiegać stresowi spowodowanemu zimnem i co zrobić, aby pomóc osobom dotkniętym tym problemem.

Jak wybrać odpowiednią odzież na zimne, mokre i wietrzne warunki.

Pracodawcy powinni:

Monitorować stan fizyczny pracowników.
Zaplanować częste krótkie przerwy w ciepłych, suchych miejscach, aby umożliwić organizmowi rozgrzanie się.
Zaplanować pracę w najcieplejszej części dnia.
Stosować system koleżeński (praca w parach).
Zapewnić ciepłe, słodkie napoje. Unikać napojów zawierających alkohol.
Zapewnić techniczne środki kontroli, takie jak promienniki ciepła.

W razie pytań dotyczących zobowiązań prawnych w zakresie bezpieczeństwa pracowników, zgłaszania lub dokumentowania obrażeń związanych z pracą, lub ustalania planu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom w okresie zimowym, skontaktuj się z lokalnym prawnikiem ds. zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *