Prawa obywatelskie w pracy: Poszanowanie i ochrona wolności słowa Twoich pracowników

Żyjemy w politycznie naładowanych czasach i często nie sprawdzamy naszych poglądów przed drzwiami biura. A nawet jeśli to robimy, Internet ma niesamowitą zdolność do przenoszenia ich do pracy.

Od luźnych rozmów przy piwie do postów w mediach społecznościowych, które rozchodzą się wirusowo, pracownicy często mogą włożyć swoją stopę w usta pracodawcy. Czy możesz więc ograniczyć swobodę wypowiedzi swoich pracowników? I czy masz prawny obowiązek dostosować się do niej w miejscu pracy? Oto kilka pomocnych artykułów z naszego archiwum:

1. Nadzór w miejscu pracy: Najważniejsze pytania prawne

To Twoja własność, a oni są Twoimi pracownikami, prawda? Czy nie powinieneś mieć na nich oko i monitorować ich zachowanie? W pewnym stopniu tak. Ale bądź ostrożny – nadzór w miejscu pracy ma swoje granice.

2. Czy można legalnie zwolnić kogoś za bycie neonazistą lub białym supremacjonistą?

Chcesz szanować przekonania polityczne swoich pracowników, ale niektóre z nich mogą być zbyt ekstremalne lub stawiać Twoją małą firmę w bardzo złym świetle, zwłaszcza jeśli bigoteryjne przekonania lub wypowiedzi stanowią molestowanie lub przyczyniają się do tworzenia wrogiego środowiska pracy. Nawet w stanach, które zabraniają zwalniania pracowników za działania poza godzinami pracy, istnieją wyjątki dla tych, którzy mają skutki w godzinach pracy.

3. 3 sposoby reagowania, gdy pracownicy nadużywają mediów społecznościowych

Twoi pracownicy będą na mediach społecznościowych, i jak wszystko inne w życiu, może nie zawsze dostać go dobrze. Problem z coraz to źle w Internecie, choć, jest to, że złe tendencje do powieszenia wokół na chwilę dłużej, jeśli nie na zawsze. Więc mając solidną politykę mediów społecznościowych może pomóc.

4. Czy Non-Disparagement Clauses są legalne?

Podczas gdy dodanie klauzuli niezaangażowania do warunków świadczenia usług firmy stało się aż nazbyt powszechne (i w większości nielegalne) w tych dniach, co z dodaniem ich do umowy o pracę? Czy możesz ograniczyć wypowiedzi pracowników, jeśli są to złe wypowiedzi na temat pracodawcy?

5. Co i jak, aby uniknąć pozwów o odwet za nieprawidłowości w pracy?

Jedynym przypadkiem, kiedy zdecydowanie nie możesz zabronić pracownikowi mówienia o pracy, jest sytuacja, kiedy pracownik zgłasza naruszenie prawa lub przepisów. Odwet na sygnalistach jest nielegalny i może w końcu kosztować Twoją małą firmę nawet więcej niż rzekome naruszenie prawa.

6. 3 razy możesz zwolnić pracownika za zachowanie poza służbą

Jak wspomnieliśmy powyżej, zachowanie poza biurem może podążać za nami w miejscu pracy. Oto kilka przypadków, w których takie zachowanie może stanowić wykroczenie podlegające zwolnieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *