Uczennica z wyróżnieniem, 18 lat, pozywa rodziców o zapłatę za studia

Uczennica z New Jersey pozywa swoich rodziców o wsparcie finansowe i dostęp do funduszy na studia, po tym jak rzekomo odcięli ją od nich, gdy skończyła 18 lat.

Rachel Canning, cheerleaderka i zawodniczka lacrosse z Morris Catholic High School, opuściła dom swoich rodziców (dobrowolnie, według rodziców, choć ona sama twierdzi, że było to wymuszone) po tym, jak odmówiła przestrzegania zasad panujących w domu, donosi Daily Record.

Nastolatka złożyła pozew przeciwko rodzicom, aby pokryć koszty prywatnej szkoły i przyszłych studiów. Aha, i chce, żeby oni również zapłacili jej rachunki prawne.

Dzisiejsze dzieci – a może rodzice?

'Prawo rodzinne’

Jako ogólna zasada kciuka, to najlepiej, aby spróbować uniknąć o sądy działają jako mediator w sprawach rodzinnych. To jest niewygodne dla wszystkich zaangażowanych stron, w tym systemu prawnego. Sądy niechętnie angażują się w spory rodzinne bez dowodów na nadużycia lub ekstremalne zachowania.

Istnieją prawa, które mówią, że rodzice nie powinni nadużywać lub zaniedbywać swoich dzieci. I rodzice mają karmić, ubrać i schronić swoje dzieci lub twarz potencjalnych zarzutów karnych. Pomijając te sytuacje, sądy generalnie lubią szanować sposób, w jaki rodzice wychowują swoje dzieci.

Chociaż w tej sprawie wysuwane są zarzuty o nadużycia, są one nieco oddalone od większego pytania prawnego: Czy Canning może wymagać, aby mama i tata pokryli rachunki za jej prywatną szkołę i przyszłe studia?

Zależna czy nie?

Canning złożyła pozew w zeszłym tygodniu, starając się o deklarację sędziego, że nie jest wyemancypowana i pozostaje zależna od swoich rodziców w zakresie wsparcia, donosi Record.

W New Jersey, dziecko jest wyemancypowane, gdy „wyszło poza sferę wpływu i odpowiedzialności sprawowanej przez rodzica i uzyskało niezależny status”, zgodnie z dokumentami sądowymi.

Canning rzekomo przeprowadziła się do domu przyjaciela, gdy skończyła 18 lat, po tym jak odmówiła przestrzegania zasad rodziców dotyczących godziny policyjnej, obowiązków domowych, porzucenia chłopaka i zwrotu „pożyczonych” rzeczy siostrom. Jednak wyprowadzka z domu i brak porozumienia niekoniecznie zwalnia rodziców z odpowiedzialności.

Fakt, że dziewczynka skończyła 18 lat również nie oznacza automatycznie, że rodzice mogą zaprzestać wsparcia finansowego. Zgodnie z kluczową decyzją sądu w New Jersey, „Przyjęcie dziecka do college’u i uczęszczanie do niego przezwycięży wzruszalne domniemanie, że dziecko może być wyemancypowane w wieku 18 lat”.

Zachęcamy do konsultowania się z adwokatami prawa rodzinnego w sprawach prawnych, ale ta osobliwa rodzinna waśń nie jest dokładnie tym, co mieliśmy na myśli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *