Sędzia przekupujący piwem dostaje wyrok w zawieszeniu

Pamiętacie sędziego Arnolda Ogdena Jonesa II z hrabstwa Wayne w Karolinie Północnej? Może nie. Dla przypomnienia, był on tym szanowanym sędzią, który próbował zdobyć SMS-y swojej żony, oferując agentowi FBI „kilka skrzynek piwa” i 100 dolarów. Obecnie były sędzia Jones został aresztowany, postawiony w stan oskarżenia pod trzema zarzutami federalnymi, skazany, wyroki zostały uchylone, następnie przyznał się do płacenia gratyfikacji urzędnikowi publicznemu, a teraz został skazany na dwa lata w zawieszeniu, 5 tys. dolarów grzywny i 100 godzin prac społecznych.

Jest wiele powodów, dla których sędzia, nawet ten zasiadający na stanowisku przewodniczącego stanowej Komisji Badania Niewinności, starałby się uniknąć uwięzienia. Jest też wielu sędziów, którzy zasługują na to, by trafić za kratki. Oto spojrzenie na obu.

Szlafroki i drogowcy

Część obrony Jonesa opierała się na jego udziale w komisji śledczej ds. niewinności. Jak zauważył ABA Journal, obrońcy Jonesa (dobra robota, żeby nie reprezentować siebie!) twierdzili, że agent FBI w centrum łapówki naciągnął Jonesa właśnie po to, żeby ukarać go za jego rolę w pomocy w uwolnieniu tych, którzy zostali niesłusznie skazani. Niezależnie od powodu, Jones pojawił się na radarze organów ścigania i podobno w roku 20015 miał miejsce „nalot w stylu oddziału SWAT” na dom sędziego w hrabstwie Wayne. Prawdopodobnie nie pomógł mu fakt, że według News & Observer, Jones dokonał łapówkarskiego wręczenia „na schodach gmachu sądu hrabstwa Wayne, mając na sobie togę sędziego”.

Wszystko to skłoniło nas do zastanowienia się nad naszymi ulubionymi historiami o sędziach zachowujących się źle – oto nasza pierwsza piątka:

1. Sędzia z Nowego Jorku dostaje mandat za jazdę po pijanemu w drodze do sądu

To nigdy nie jest dobry wygląd dla kogoś, kto skazuje przestępców DUI, aby być pijany w drodze do pracy; zwłaszcza, gdy jest zatrzymany o 8 rano w drodze do budynku sądu.

2. Sprawiedliwość została wymierzona: Brawling Florida Sędzia jest poza ławką

Czy powinieneś grozić obrońcom przemocą fizyczną? Czy należy postępować zgodnie z tą groźbą? Czy powinieneś karać wszystkich innych oskarżonych, zmuszając ich do postępowania bez obrońcy? Nie, nie, i, najbardziej zdecydowanie, nie.

3. Ponowne rozpatrzenie sprawy po tym, jak sędzia zasnął

Wszyscy wiemy, że sąd może być nudny. I sędziowie, przede wszystkim, powinni o tym wiedzieć i być na to przygotowani. Łapanie kociej drzemki podczas badania krzyżowego z pewnością nie wysyła wiadomości, aby zwracać uwagę, a nawet pozostać przebudzonym.

4. Sędzia ucisza pozwanego za pomocą taśmy klejącej

Nie ma wątpliwości, że w sądzie karnym znajdziesz kilku pyskatych oskarżonych – zarówno niewinni, jak i winni myślą, że unikną surowej kary, wyjaśniając swoją stronę okoliczności. Ale nie każdy chce słuchać twoich błagalnych obron. Zwłaszcza nie sędzia Stephen Belden.

5. Sędzia z Florydy oblany przez gwiazdę porno z Florydy w sądzie na Florydzie

Właściwie sędzia w tej sprawie nie zachował się aż tak źle, chyba że za złe zachowanie uznasz nakazanie gwieździe filmów Private Stuffers 1, Sexcretaries i Mature Thunder Buns 1 poddania się ocenie zdrowia psychicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *