Facebook Social Networking Narzędzie pomaga mamie znaleźć zaginione dzieci

Jak wiemy, Facebook jest narzędziem sieci społecznościowej dla ludzi, aby połączyć się z przyjaciółmi i wysyłać wiadomości, ale dla Prince Segala online witryna odblokował tak wiele więcej, pomagając jej znaleźć zaginione dzieci, które zostały porwane prawie 15 lat temu.

Dzięki wyszukiwaniu na Facebooku Prince Segala, matka z hrabstwa San Bernardino w Kalifornii, odnalazła swoje zaginione dzieci – córkę, obecnie 17-letnią, i syna, obecnie 16-letniego, i powiadomiła policję o ich lokalizacji, donosi San Bernardino County Sun.

Władze donoszą, że może to być pierwszy raz, kiedy jednostka Child Abduction Unit odzyskała zaginione dzieci po odkryciu na portalu społecznościowym.

Ojciec, Faustino Fernandez Utrera został oskarżony o dwa przestępstwa porwania i uprowadzenia dziecka. Interakcje online między księciem Segala a dziećmi wystarczyły, aby sędzia wydał nakaz aresztowania Utrery na kwotę 2 milionów dolarów.

Książę Segala i Utrera pobrali się w 1992 roku. Jak donosi San Bernardino County Sun, według prokuratury okręgowej hrabstwa San Bernardino, do rzekomego porwania doszło w październiku 1995 roku. Utrera zadzwoniła do Segali, by powiedzieć, że on i dzieci są w Meksyku i że już nigdy ich nie zobaczy.

Dzieci zostały oddane pod opiekę Departamentu Dzieci i Rodzin na Florydzie. Postępowanie w sprawie opieki nad dziećmi jest nadal w toku.

Zazwyczaj przy podejmowaniu decyzji o tym, kto będzie sprawował opiekę nad dziećmi, sądy biorą pod uwagę różne czynniki. Nadrzędnym czynnikiem jest zawsze dobro dziecka.

Niektóre czynniki są wspólne w analizie najlepszego interesu stosowanej przez poszczególne stany, w tym:

Życzenia dziecka (jeśli jest na tyle dorosłe, by móc w sposób rozsądny wyrazić swoje preferencje);
Zdrowie psychiczne i fizyczne rodziców;
Religia i/lub względy kulturowe;
Potrzeba kontynuacji stabilnego środowiska domowego;
Wsparcie i możliwość współdziałania z członkami dalszej rodziny któregokolwiek z rodziców;
Interakcje i współzależności z innymi członkami gospodarstwa domowego;
Przystosowanie się do szkoły i społeczności;
Wiek i płeć dziecka;
Stosowanie przez rodziców nadmiernej dyscypliny lub znęcanie się emocjonalne; oraz
Dowody na nadużywanie narkotyków, alkoholu lub seksu przez rodziców.

 Powiązane zasoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *