Czy mogę widywać się z dziećmi poza wyznaczonym czasem rodzicielstwa?

Czy mogę widywać się z dziećmi poza wyznaczonym czasem rodzicielstwa?

Wraz z każdym rozwodem, w którym biorą udział nieletnie dzieci, powstaje plan wychowawczy, który zawiera w sobie harmonogram podziału czasu.

Harmonogram ten wprowadza w życie plan dotyczący tego, kiedy i gdzie będziesz spędzać czas z dzieckiem. Chociaż czas dziecka może być podzielony między Ciebie i drugiego rodzica, harmonogram podziału czasu nie uniemożliwia Ci prób spędzania czasu z dzieckiem poza wyznaczonym czasem zamieszkania.

Można widywać się z dzieckiem poza wyznaczonym czasem wychowawczym, jeżeli nie ma się żadnych ograniczeń w czasie zamieszkiwania, a drugi rodzic wyraża na to zgodę. Nie możesz jednak zabierać dziecka kiedy tylko chcesz podczas wyznaczonego czasu zamieszkania drugiego rodzica. Musi to być uzgodnione, ponieważ oboje macie prawo do określonej ilości czasu z dzieckiem. Podobnie, jeśli masz ograniczenia w odwiedzinach, takie jak konieczność nadzorowanych odwiedzin, będziesz musiał się do tego dostosować.

W każdym razie zawsze zachęca się, aby oboje rodzice spędzali z dzieckiem jak najwięcej czasu, chyba że naraziłoby to dziecko na niebezpieczeństwo. Z tego powodu, wspólne ustalenia dotyczące opieki, gdzie każdy rodzic widzi dziecko znaczną ilość czasu są postrzegane jako idealne. Często, gdy rodzice się rozwodzą, rodzic, który nie ma głównej opieki mieszkaniowej może zobaczyć swoje dziecko tylko kilka dni w tygodniu lub nawet w miesiącu. Ze względu na strukturę tygodnia szkolnego, często niepraktyczne jest, aby zmienić wszelkie ustalenia mieszkaniowe w dni powszednie, co pozostawia tylko weekendy, które można spędzić z drugim rodzicem.

Jeśli masz wymagającą karierę lub często podróżujesz, może być trudno zrobić miejsce na jakikolwiek inny czas mieszkalny z dzieckiem, jednak w najlepszym interesie twoim i dziecka jest, aby spróbować to zrobić. Kiedy jesteś w trakcie sporządzania swojego planu wychowawczego i wypracowywania harmonogramu podziału czasu z drugim rodzicem, upewnij się, że opracowujesz plan, który pozwala na maksymalny czas odwiedzin. Jeśli masz już istniejący harmonogram timesharing i chcesz go zmodyfikować, porozmawiaj z wykwalifikowanym prawnikiem prawa rodzinnego. Możesz być w stanie zmienić swój harmonogram podziału czasu, jeśli nastąpiła zmiana okoliczności, które pozwolą Ci spędzać więcej czasu z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *