Mobilny punkt wydawania medycznej marihuany stoi przed trudną drogą prawną

Mimo, że Stewart Hauptman i Helen Cherry znaleźli sposób na utrzymanie biznesu dla ich mobilnego punktu sprzedaży medycznej marihuany Pace Arrow, czeka ich trudna droga prawna.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, para podróżuje w swoim kamperze po Południowej Kalifornii i Las Vegas, obsługując około 700 członków ich kolektywu marihuanowego.

Ostatnio przenieśli się do niezamieszkanego obszaru hrabstwa Riverside w Kalifornii, po nieudanej walce z prawem zagospodarowania przestrzennego w Norco.

Ich nowa lokalizacja jest jednak w centrum sporu, jaki wywołują sprzeczne przepisy federalne, stanowe i miejskie, które pozostawiają mobilne kolektywy i rosnącą liczbę firm dostarczających trawkę, które działają jak kurierzy, na niepewnym terytorium.

Objazdowy pot-mobil Hauptmana, który sprzedaje ciasteczka z trawką za 10 dolarów, mógł znaleźć się na niepewnych podstawach prawnych.

Inicjatywa wyborców z 1996 roku zalegalizowała marihuanę do użytku medycznego w Kalifornii, ale toczą się walki sądowe o to, czy poszczególne miasta mogą zakazać dystrybucji.

Americans for Safe Access, organizacja popierająca medyczną marihuanę, twierdzi, że mobilny punkt sprzedaży medycznej marihuany jest łatwiejszy do prowadzenia, ponieważ sprzedaż w sklepach jest coraz mniej mile widziana.

Organizacja National Organization for the Reform of Marijuana Laws w Kalifornii twierdzi, że trudno jest również argumentować, że przepisy miejskie dotyczące zagospodarowania przestrzennego odnoszą się do mobilnych dyspensariatów lub usług dostawczych.

Ponadto, firmy mogą wzrosnąć, jeśli wyborcy zatwierdzą inicjatywę na listopadowej karcie do głosowania, aby zalegalizować posiadanie trawki w Kalifornii, jak już wcześniej omawiano.

Inicjatywa ta, znana jako Regulate, Control and Tax Cannabis Act of 2010, pozwoliłaby miastom i hrabstwom na przyjęcie własnych przepisów zezwalających na uprawę i sprzedaż marihuany. Pozwoliłaby ona również na legalne posiadanie uncji marihuany przez osoby powyżej 21 roku życia oraz nałożyłaby podatki na produkcję i sprzedaż marihuany.

Według najnowszych badań opinii publicznej, wyborcy w Kalifornii są podzieleni w kwestii legalizacji marihuany.

Public Policy Institute of California przeprowadził ankietę wśród wyborców, z której wynika, że 49% uważa, że marihuana powinna być legalna, 48% nie, a 3% nie wie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *